UPDATE command denied to user 'edeutschtest'@'10.12.20.61' for table 'fusion_settings' Język Niemiecki Online Dobra praca dzięki sieci!
Dodane przez nker dnia Październik 23 2015 13:36:01
Już ponad 5 mln Polaków szuka pracy w największych portalach rekrutacyjnych – wynika z raportu przygotowanego przez Money.pl. Internetowe portale mają nie tylko znacznie większą ilość ofert pracy niż tradycyjne media, udostępniają również swoim użytkownikom zaawansowane narzędzia pomagające w znalezieniu pracy.
Rozszerzona zawartość newsa
Dodatkowo, portale internetowe dają dostęp do ofert z całej Polski i zagranicy. Rosnąca popularność Internetu wśród osób poszukujących pracy przekłada się bezpośrednio na wzrost oglądalności internetowych portali rekrutacyjnych. Największe z nich odwiedzało w tym roku co miesiąc od 4 do 5 milionów Polaków.

Kogo poszukują pracodawcy?
Najwięcej ofert pracy opublikowanych w Internecie dotyczyło stanowisk w działach sprzedaży. Prawie co czwarte ogłoszenie, pojawiające się w największych polskich serwisach rekrutacyjnych, dotyczyło właśnie pracy w handlu.

Czego szukają internauci?
Wśród osób poszukujących pracy największym zainteresowaniem cieszyły się oferty z centrów usług wspólnych oraz sprzedaży. Do najczęściej wyszukiwanych stanowisk należały AP Senior Accountant, Customer Service Consultant czy IT Specialist - wynika z danych zebranych przez serwis Grupa LinguaJob.pl.

Co nas czeka w 2016?
Według prognoz portalu LinguaJob.pl nowy rok raczej nie przyniesie rewolucji na rynku pracy. Przygotowując się do poprawy koniunktury przedsiębiorcy będą ograniczać zwolnienia. Jednak nie powinniśmy spodziewać się szybkiego powrotu rynku pracownika, a wraz z nim podwyżek, premii i nowych bonusów.
Pracodawcy prawdopodobnie zdecydują się na rozpoczęcie nowych rekrutacji, lecz nastąpi to raczej w drugiej połowie roku, co wiąze się z dosć stabilną polityką zatrunień na językowym rynku pracy. Rok 2016 nie będzie raczej dobrym czasem na zmianę pracy – kandydatom łatwiej będzie wynegocjować naprawdę satysfakcjonujące warunki zatrudnienia. Warto podnosić swoje kwalifikacje i być aktywnym w poszukiwaniu nowych wyzwań m.in. przeszukując oferty pracy na www.linguajob.pl.

Źródło: linguajob.pl
e-deutsch.pl - z nami pokochasz niemiecki!