UPDATE command denied to user 'edeutschtest'@'10.12.20.78' for table 'fusion_settings' Język Niemiecki Online No i po maturze pisemnej... Czas na egzamin ustny!
Dodane przez kretzsche dnia Maj 15 2007 21:19:56

Najgorętszy okres maturzyści mają już za sobą. Teraz już zmagają się głównie z maturami ustnymi. Wśród nich jest także matura z języka niemieckiego. Chcielibyśmy zatem przypomnieć wszystkim zdającym z jakich części składa się ów egzamin.


Rozszerzona zawartość newsa
Egzamin ustny składa się z dwóch części: opisu obrazka z dwoma pytaniami komisji egzaminacyjnej oraz trzech rozmów sterowanych.
Za opis obrazka uczeń może uzyskać 2 punkty oraz za każdą pełną odpowiedź na pytania komisji także 2 punkty. Tak więc za pierwszą część egzaminu ustnego uczeń może uzyskać maksymalnie 6 punktów.
Druga część to 3 rozmowy sterowane: uzyskiwanie i udzielanie informacji, relacjonowanie oraz negocjowanie. Każda rozmowa sterowana składa się z trzech podpunktów tzw. kropek, które należy zrealizować podczas dialogu z komisją. Za każdą zrealizowaną kropkę można uzyskać jeden punkt. Tak więc w sumie uczeń może uzyskać za tą część egzaminu maksymalnie 9 punktów.
Pozostałe 5 punktów przydziela komisja egzaminacyjna, w zależności od tego, jakim językiem posługiwał się zdający. Poprawne operowanie strukturami gramatycznymi oraz bogatym słownictwem może zaowocować pięcioma punktami.

Życzymy wszystkim zdającym rozwiązania języka!

e-deutsch.pl - z nami pokochasz niemiecki!