UPDATE command denied to user 'edeutschtest'@'10.12.20.61' for table 'fusion_settings' Język Niemiecki Online Już za rok matura!
Dodane przez kretzsche dnia Czerwiec 03 2007 21:41:05
Tegoroczni maturzyści mają już wszystkie egzaminy za sobą. Nas oczywiście interesuje najbardziej egzamin dojrzałości z języka niemieckiego. Jedni zacierają ręce na myśl o pozytywnych wynikach pod koniec czerwca, inni myślą już o swoim podejściu! Chcielibyśmy się podzielić kilkoma uwagami związanymi z tym istotnym wydarzeniem w życiu każdego ucznia oraz udzielić paru wskazówek przyszłorocznym maturzystom...

Rozszerzona zawartość newsa
  1. Zanim zaczniesz się uczyć do matury, dokonaj właściwego wyboru języka. Oceny nie oddają w pełni umiejętności językowych. Oceny bywają subiektywne i często decydują o złym wyborze języka.
  2. Po właściwym wyborze rozplanuj naukę do egzaminu z języka obcego. Języka nie można nauczyć się miesiąc przed egzaminem... Nie odkładaj nauki na później, tylko powtarzaj regularnie (głównie słownictwo)! Opanuj podstawowe słówka i zwroty z 15 postawowych dziedzin!
  3. Podczas egzaminu pisemnego możesz liczyć na łut szczęścia przy zadaniach zamkniętych, natomiast aby napisać krótszą formę pisemną oraz list potrzebny jest zasób słownictwa, umiejętność tworzenia zdań oraz forma poszczególnych typów wypowiedzi.
  4. Egzamin ustny to nic innego jak tylko sprawdzenie umiejętności komunikacji w różnych sytuacjach życia codziennego. W wielu przypadkach zwycięża stres i maturzysta nie jest w stanie wydusić z siebie słowa.. Co w tej sytuacji należy zrobić? Starać się możliwie jak najczęściej ćwiczyć w parach rozmowy sterowane oraz opis obrazka (najlepiej z nauczycielem)!
  5. Najważniejsza jest komunikacja. Starajcie się używać wszystkich możliwych, ale przyzwoitych werbalnych oraz czasami także nonwerbalnych metod komunikacji, aby osiągnąć wyznaczony cel!
  6. Pozytywne podejście do samego egzaminu, postawa podczas egzaminu oraz uśmiech na twarzy potrafią czasami zdziałać cuda!

Powodzenia w przyszłym roku!

e-deutsch.pl - z nami pokochasz niemiecki!