UPDATE command denied to user 'edeutschtest'@'10.12.20.43' for table 'fusion_settings' Język Niemiecki Online
Nawigacja
Język Niemiecki
Nauka
Szukaj
Forum
Tłumaczenie
Wyślij newsa
Język Niemiecki
Nauka Niemieckiego
Niemiecki Gramatyka
Niemiecki Testy i Ćwiczenia
Niemiecki Certyfikaty
Niemiecki Matura
Niemiecki Wypracowania
Niemiecki Słownictwo
Niemiecki Różności
Język Niemiecki
Ostatnie Artykuły
List prywatny - Klub...
Geografia
Historia
Leseverstehen - Frei...
Leseverstehen - Sport
Język Niemiecki
Sponsorowane
Język Niemiecki
UPDATE command denied to user 'edeutschtest'@'10.12.20.43' for table 'fusion_news'
10 porad jak nauczyć się języka niemieckiego nie wychodząc z domu
Dodane przez Niemiecki nker dnia maj 05 2015 11:01:37


Pomocnym narzędziem służącym do nauki niemieckiego mogą być rozmaite aplikacje na telefon, tablet, interaktywne platformy edukacyjne, dzięki którym skutecznie posiądziemy niezbędną wiedzę językową. Wiele z aplikacji dostępnych jest za darmo ćwiczą one zarówno mechanizmy gramatyczne jak i słownictwo, korzystać z nich można zarówno w szkole, pracy, w drodze na zakupy, czy w czasie wolnym. Niektóre z programów wymagają spędzenia określonego czasu na lekcji przed ekranem komputera poprzez wypełnianie testów i ćwiczeń, odsłuchanie wykładu czy przejrzenie prezentacji. Wiele pomocy online zawiera element rywalizacji poprzez skupienie użytkowników danego programu aplikacji na wynikach swej nauki i publikacji ich online. Prócz tego istnieją portale poświęcone konwersacji, gdzie można podjąć rozmowę ćwiczeniową z innym użytkownikiem chcącym poćwiczyć znajomość języka. Niepozornym ćwiczeniem może być zarówno czytanie forów jak i pisanie postów na obcojęzycznych forach , czy tez udział w grach online z użytkownikami niemieckojęzycznymi. Jak widać, by uczyć się języka wystarczy mieć dostęp do internetu, który daje szerokie możliwości poznawania tak osób, jak i języka którym się te osoby posługują. Niestety większość możliwości wejścia w interakcję wymaga pewnego poziomu komunikacji. Początkowo warto zapewnić sobie nauczyciela polskojęzycznego.

Sieć internetowa udostępnia również całe mnóstwo pomocy z jakich możemy skorzystać zarówno bezpłatnie jak i odpłatnie. Jedną z opcji jest kurs językowy online, inną korepetycje przez Skype, do jakich zachęca nas portal Preply.pl. Warto korzystać z wszelkich możliwych i dostępnych sposobów stymulowania mózgu do nauki, stąd poleca się słuchać niemieckojęzycznego radia, oglądać filmy czy też programy telewizyjne po niemiecku jak również podczytywać prasę, portale informacyjne niemieckojęzyczne.

Internet to okno na świat, dzięki któremu możesz się wielu rzeczy dowiedzieć, nauczyć, w tym poznać język niemiecki. Sprzyjają temu portale społecznościowe i fora. Liczne serwisy www oferujące testy językowe, słowniki online, ćwiczenia gramatyczne pozwalają na wybór najodpowiedniejszych materiałów, które przybliża nas do perfekcyjnej znajomości niemieckiego. W wyszukiwaniu informacji godnych polecenia pomóc mogą blogerzy, dla których nauka niemieckiego to istna pasja, wielu z nich prócz ciekawostek publikowanych w blogu serwują swoim czytelnikom dawkę lekcji tematycznych czy to w wersji prezentacji multimedialnej, czy filmików na Youtube itp.

Technik nauki jézyka niemieckiego jest bardzo wiele, są one różnorodne. Warto korzystać z tych, które są nam najbliższe i najbardziej efektywne. Obiektywnie do najbardziej skutecznych należą lekcje z osobistym tutorem, jak również wyjazdy zagraniczne, tak do pracy, na studia jak i na kursy językowe zagranicą. Nie chcąc się ruszać z domu warto pomyśleć o korepetycjach z native speakerem. Nawet jeśli mieszkasz z dala od zgiełku dużego miasta, gdzie możesz przebierać w ofertach korepetytorów możesz skorzystać z wartościowych lekcji przez Skype. Światowi nauczyciele są otwarci na Twoje potrzeby. W wygodny sposób możesz szkolić niemiecki z native speakerem z Niemiec, jak i z Polski czy innych krajów. Co więcej atrakcyjne ceny za godzinę konwersacji zachęcają do skorzystania z platformy preply.pl, gdzie możesz wybrać zarówno nauczyciela niemieckiego jak i metodę nauki, zakres tematyczny lekcji, czas odbycia zajęć i częstotliwość spotkań.
Nauka z pomocą korepetytora to zaledwie uzupełnienie pracy samodzielnej, która winna być trzonem procesu edukacyjnego. Dzięki otoczeniu się niemieckim słownictwem, czy to w postaci post­it'ów z niemieckimi słówkami, czy poprzez media niemieckojęzyczne łatwiej będzie ci doświadczyć języka, zarazem nauczyć się go tak, by po kilku miesiącach nie zapomnieć.


5101 Czytań · Drukuj
słownik
DEP
Słownik niemiecki online
Wpisz wyrażenie polskie lub niemieckie:

System © ADIPS
Język Niemiecki
Ankieta
Czy byłbyś/łabyś skłonny/a do podjęcia kursu językowego online?

tak

nie

nie wiem

Język Niemiecki
Sponsorowane
Nauka Języka Niemieckiego Online
Język Niemiecki